Produkcja

Potencjał naszych kwiatów

Wiemy, które sa najlepsze. Zajmujemy się kwiatami od
wielu lat. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą.

Czy chcesz wiedzieć?

  • Skąd i jakie mamy cebulki?
  • Dlaczego stoją długo w wazonie?
  • Skąd produkcja na tak ogromną skalę?
  • Jak wygląda proces produkcji?
  • Co przed nami?

Produkcja na wielką skalę

Nasze zaplecze technologiczne…

…mieści się w Ociążu, niedaleko Kalisza. To tutaj od 2015 r. znajduje się nowoczesna i zautomatyzowana największa w Polsce produkcja pędzonych tulipanów. Intensywna, wysoce zmechanizowana technologia pozwala na wyprodukowanie 20 tysięcy tulipanów na godzinę.

Konstrukcja nowego obiektu pochodzi od holenderskiej firmy Bom Group. Szklarnia jest w pełni zautomatyzowana, tzn. nie ma potrzeby ciągłego przebywania w obiekcie szklarniowym. Stoły z tulipanami wjeżdżają do sortowni. Jednorazowo mamy w szklarni 2 miliony tulipanów.

Szklarnia jest podzielona na dwie części, każda po 2500 m2. Składa się z 7 naw po 8 m szerokości i ma wysokość 6 m. Komory chłodnicze to 1300 m2. Część logistyczna to obszar 3400 m2. Zdecydowano się na ogrzewanie kanałowe. Jest to system na licencji firmy Van Zaal, która dostarczyła także mobilne, aluminiowe stoły. Stoły wjeżdżają na halę, po rolkach. W pracowni wykorzystywana jest holenderska linia technologiczna do przygotowania kwiatów do handlu (wiązki w rękawach foliowych). Cały system jest zautomatyzowany, podobnie jak nawadnianie podłoża w skrzynkach z wystawionymi do pędzenia roślinami.

Sezony produkcji

Głównym sezonem produkcji jest czas od stycznia do końca maja (12 milionów tulipanów). Wówczas przygotowuje się dostawy do marketów – Lidl, Dino, Polo Market. Jesienna produkcja to wrzesień-grudzień (1,5 miliona tulipanów). To tzw. niszowa produkcja – cebulki pochodzą z Nowej Zelandii.

Chcemy dostarczać świeże kwiaty do każdego polskiego domu. Ze względu na ogromne możliwości produkcyjne jest to w naszym zasięgu za pośrednictwem marketów oraz sieci handlowych.

Andrzej Nowacki

Właściciel firmy

„Nowacki Tulipany”

Nowa technologia napędza rozwój

Nowa technologia napędza rozwój

Mamy duże plany rozwojowe. Chcemy unowocześniać i powiększać produkcję. Będziemy wchodzić w nowe technologie oraz poszukiwać nowych odmian tulipana. W najbliższym czasie planujemy podwoić produkcję do 26 milionów tulipanów rocznie.